Dekorowanie ogrodu na święta

Dekorowanie ogrodu na święta

Aktulności

Święta to czas, który wszyscy chcą spędzić w przyjemnej atmosferze oraz pięknym otoczeniu. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego stanu jest udekorowanie ogrodu i zewnętrznej części domu na święta. Jest to idealny sposób, aby posesja pięknie wyglądała z zewnątrz, ale też by móc spędzić czas na świeżym powietrzu w świątecznej scenerii.

Tradycyjna choinka w ogrodzie

Pierwszym i chyba najpopularniejszym sposobem na udekorowanie ogrodu na święta jest zawieszenie lampek lub innych ozdób na drzewku znajdującym się w ogrodzie. W tej roli najlepiej sprawdzą się świerki i inne drzewa iglaste, choć warto też udekorować dowolne krzewy i nadać im świątecznego charakteru. Najlepiej w roli ozdób sprawdzą się lampki, które będą widoczne dobrze zwłaszcza podczas długich zimowych wieczorów.

Rozświetlające rzeźby

Kolejnym ciekawym pomysłem na dekorację ogrodu na święta mogą być także popularne ostatnio rzeźby z lampek. Zazwyczaj można spotkać je w formie sani, reniferów czy drzewek. Są one gotowym rozwiązaniem, które wystarczy podłączyć do prądu. Szczególnie spodoba się ono zatem osobom zabieganym, które nie mają czasu na wielogodzinne dekorowanie ogrodu, a także chciałyby go przyozdobić na święta. Takie dekoracje można kupić w supermarketach, na rynkach, ale także przez internet.

Nie tylko ogród, nie tylko drzewka

Mogłoby się wydawać, że dekoracja ogrodu to tylko dekorowanie drzewek. Nic bardziej mylnego. Lampki można przyczepić także w innych miejscach. Tradycyjne lampki lub tzw. cotton balls, doskonale sprawdzą się jako dekoracja dachu domu lub altanki, poręczy przy schodach, huśtawki stojące w ogrodzie lub po prostu ogrodzenia. Delikatne światło lampek rozjaśni ogród i sprawi, że będzie wyglądał odświętnie.

Kolorowe, świąteczne girlandy

Dekorując ogród, nie można zapomnieć o girlandach, które można dodatkowo ciekawie ozdobić świątecznymi przywieszkami oraz kokardkami. Szczególnie dobrze takie dekoracje będą sprawdzać się w ciągu dnia, gdyż ożywią ponury podczas zimowych dni ogród. Pięknie będą wyglądać udekorowane bombkami i innymi ozdobami choinkowymi. Do takiej dekoracji śmiało można zaangażować innych członków rodziny.

Na przywitanie wieniec na furtce

Dekoracja ogrodu może rozpoczynać się już podczas wchodzenia na posesję. W tej roli idealnie sprawdzi się wieniec świąteczny, który można zawiesić nie tylko na drzwiach, ale także na furtce. Każdy gość, który zjawi się w okresie świątecznym w danym domu, będzie wiedział, że święta już goszczą w tym domu. Warto zadbać o to, aby wieniec był spójny z innymi dekoracjami świątecznymi, które znajdują się w ogrodzie.

Nie tylko na pokaz

Dekorując ogród, dom, czy też w ogóle przygotowując się do świąt, nie można zapomnieć, jakim ważnym okresem jest czas świąteczny. Powinien być on szansą na spędzenie czas z rodziną i odpoczynek. Może warto zatem potraktować dekorowanie ogrodu jako szanse na rodzinną rozrywkę. Może być to idealny sposób na odpoczynek oraz zacieśnienie rodzinnych więzi. Przyniesie to nie tylko wiele satysfakcji ze względu na udekorowany ogród, ale także mnóstwo wspólnej radości.

Publikacja powstała przy współpracy z firmą www.target.com.pl – producentem nawozów do ogrodu.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments