Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasówki

Róża od lat zachwyca dziewczęta swoim urokiem. Tak jak każdy kwiat jest dowodem pamięci.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc wymarzonym podarunkiem zarówno dla mamy, babci, przyjaciółki, jak i wybranki serca. Jednak przed kupieniem bukietu trzeba rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swoją mowę. Potrafią mówić więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich kolor, a także poziom rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. Tak więc należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić troskę nie podarować czasem bukietu wyrażającego płomienne uczucie. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Krokus symbolizujący pogardę, czy też narcyz kojarzony z egoizmem nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Właściwie dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest podarunkiem właściwym na każdą możliwą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą przesłanie. Obdarowana może, jeśli tylko zna ten sekretny język odszyfrować z wiązanki podziękowanie za gorącą noc, informację, że jest nieco za młoda dla adoratora, czy też zapowiedź szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments