Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasówki

Lilia wciąż zachwyca kobiety swoim wdziękiem. Podobnie jak każdy kwiat jest wyrazem podziwu.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc świetnym prezentem zarówno dla mamy, siostry, nauczycielki, jak i żony. Jednak przed kupieniem bukietu trzeba przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swój język. Potrafią przekazywać więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a także stopień rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. Tak więc należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić przyjaźń nie podarować czasem bukietu oznaczającego płomienne uczucie. Są też kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Krokus oznaczający pogardę, czy też petunia wyrażająca niechęć nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być prezentem właściwym na niemal każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą przesłanie. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten kod odczytać z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, wiadomość, iż jest odrobinę zbyt młoda dla adoratora, czy też wróżbę rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments