Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasówki

Tulipan niezmiennie zachwyca dziewczęta swoim wdziękiem. Podobnie jak każdy kwiat jest dowodem miłości.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc idealnym podarunkiem zarówno dla mamy, babci, matki chrzestnej, jak i żony. Mimo wszystko przed kupieniem bukietu trzeba przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swój język. Potrafią mówić więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a także poziom rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. toteż należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić troskę nie podarować czasem bukietu oznaczającego pożądanie. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Żółty goździk symbolizujący pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Właściwie skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być podarunkiem idealnym na każdą możliwą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów ściśle określone reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą treść. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten system symboli odczytać z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, informację, że jest odrobinę zbyt młoda dla adoratora, lub wróżbę rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments