Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała uchwałę o nowych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w ostatnich polach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak pokazywali radni opozycji, ich oddaniem, projekt uchwały liczył na celu jedynie pozyskanie dodatkowych kluczy do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w okolicy uzdrowiskowej.

Tak, przede wszystkim, przyczyny podwyżek i modyfikacji w zdecydowaniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, dostęp do strefy I tworzy się po prostu nie opłacać, a tymże tymże zostanie ograniczony.

Jak się zmienią a stawki za wypoczynek w tłach parkingowych? W okolicy uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w strefie B – 2,50 zł.

Zamienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie rozdzielone na żonę A i B. Na mapce poniżej tekstu prezentujemy nowy podział.

Mieszkańcy są jednak płacić taniej niż przewiduje nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, jaka planuje dostarczyć im miesięczny abonament we każdych strefach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został wyłoniony z niewielu poprawkami; przede wszystkim zdobędzie w mieszkanie z dniem 1 kwietnia bieżącego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego ma być płatna w poziomie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie można dać w ruchu 7 dni, nie jak realizował projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments