Zimowe zajęcia na świeżym powietrzu

Zimowe zajęcia na świeżym powietrzu

Aktulności

Wypróbuj zimowy kemping. Chociaż wiele parków stanowych i narodowych jest zamkniętych dla obozowiczów w miesiącach zimowych, w wielu miejscach nadal można w tym czasie rozbić kemping. Aby obozować zimowo, musisz zdobyć namioty, śpiwory i ubrania przeznaczone na zimowe temperatury. Powinieneś także spakować wyposażenie kuchenki, ponieważ zimą często trudno jest znaleźć dobre drewno opałowe. Przed wyjazdem na zimowy kemping skonsultuj się z obsługą lokalnych parków. Powinieneś także sprawdzić pogodę i warunki lokalne przed rozpoczęciem wyprawy.

Zimowe zajęcia na świeżym powietrzu

Naucz się jeździć na nartach lub snowboardzie

Powszechnym sposobem, w jaki wiele osób spędza dodatkowy czas na zewnątrz w zimie jest jazda na nartach lub snowboardzie. Te zajęcia pomogą ci spędzać godziny na świeżym powietrzu w świeżym zimowym powietrzu. Aby jednak prawidłowo zjeżdżać ze stoków, musisz zdobyć odpowiedni sprzęt zimowy, który zapewni organizmowi ciepło i bezpieczeństwo.
Innym, atrakcyjnym sportem zimowym jest narciarstwo biegowe, jednak, aby je móc uprawiać potrzebna jest wystarczająca ilość śniegu na dość dużym obszarze.
Koszty jazdy na nartach i na snowboardzie są dość wysokie Zarówno karnety narciarskie, jak i sprzęt narciarski wiążą się z poważnymi wydatkami. Korzystnym rozwiązaniem może okazać się wypożyczenie sprzętu z wypożyczalni sprzętu narciarskiego; pracownik wypożyczalni dobierze sprzęt dobry dla Ciebie, będzie on również odpowiednio serwisowany. Nigdy nie kupuj sprzętu narciarskiego bez konsultacji z wykwalifikowanym sprzedawcą.

Spróbuj łowienia pod lodem.
W niektórych lokalizacjach miesiące zimowe stanowią wyjątkową okazję do wędkowania. To świetna okazja, aby wyjść na zewnątrz i spędzić trochę czasu z innymi. Gdy zdobędziesz licencję połowową i odpowiedni sprzęt, będziesz gotowy, aby wyjść na zewnątrz i złapać pyszne ryby.
Zanim wyjedziesz, sprawdź w lokalnym dziale gier i parków, czy lód jest wystarczająco gęsty, aby łowić ryby. Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy lód jest bezpieczny.

A może jazda na łyżwach?
Kiedy stawy i jeziora pokrywają się grubą warstwą lodu, widok łyżwiarzy – zarówno dorosłych, jak i dzieci, staje się czymś powszechnym. Wystarczy para łyżew i odrobina umiejętności, by z przyjemnością sunąć po powierzchni lodu, ciesząc się pięknym słońcem i zimowymi widokami. Oprócz jezior i stawów istnieją również lodowiska na zewnątrz, które są świetnymi miejscami do gry w hokeja lub łyżwiarstwie figurowym i są zdecydowanie bezpieczniejsze.
Pamiętaj, aby zawsze sprawdzać grubość lodu, zanim wejdziesz na niego. Nigdy też nie decyduj się na jazdę na łyżwach, jeśli nie znasz grubości lodu.

Śnieżne zabawy
Jeśli mieszkasz w miejscu, w którym jest dużo śniegu, zima oferuje wyjątkowe możliwości zabawy na świeżym powietrzu. Możesz zjechać po zaśnieżonym wzgórzu na sankach lub jabłuszku. Możesz zbudować fort śnieżny lub walczyć na śnieżki. Możesz także zrobić bałwana lub stworzyć orzełka śniegowego. Jeśli spadnie śnieg, wyjdź na zewnątrz i skorzystaj z okazji.
Zanim zaczniesz bawić się w śniegu, upewnij się, że nosisz odpowiednią odzież zimową. Zwracaj szczególną uwagę na dzieci – w wirze zimowej zabawy mogą one nie zauważyć, że ich ubrania są całkiem przemoczone, a one same są zmarznięte. Powinieneś również wcześniej sprawdzić prognozę pogody, pamiętaj też, że zimą, zwłaszcza w górach, pogoda zmienia się naprawdę szybko.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments